+420 318 635 677 tenart@tenart.cz

Novinky

Tvarové výrobky
13. 07. 2022
Tvarové výrobky z materiálu PA6G a PVC. Dle výkresové dokumentace vyrobíme výrobek na míru, stačí i nákres od ruky a rozměry.
PEEK kroužky
14. 06. 2022
PEEK (polyetereterketon) je částečně krystalický, termoplastický vysoce odolný materiál a vyznačuje se především svými velmi dobrými mechanickými vlastnostmi a vynikající rozměrovou stálostí i při vysokých trvalých procesních teplotách až 250 °C. Plast PEEK se vzhledem ke svým vlastnostem hodí pro široké spektrum použití s nejnáročnějšími podmínkami použití.
Včelí úly – materiál POM C a PVC
31. 05. 2022
Vyzkoušeno za vás! Materiál PVC šedý S.5mm a POM C natur s.3mm použitý na včelí úly. Oba materiály se dobře obráběly. PVC šedé Jedná se o třetí nejčastěji používaný termoplast. PVC se vyznačuje dobrými mechanickými vlastnostmi a výbornou chemickou odolností proti kyselinám i zásadám společně s dobrými elektroizolačními vlastnostmi. PVC je samozhášivé a vodou nenasákavé. POM C Tento materiál je kopolymer acetalu. Vedle standardní bílé a černé barvy, je k dispozici mnoho dalších barev, které všechny splňují atest FDA pro styk s potravinami. Tento materiál je vysoce odolný vůči hydrolýze, silným zásadám a tepelně-oxidační degradaci. #pvc#pom#tenart#technickeplasty#vyzkousenozavas#vceliuly
Důlkovač na koláče
13. 02. 2022
Pomocí důlkovače vytvoříte důlky na náplň v přípravě kynutých malých koláčků a koláčů. Po vykynutí koláčů vytlačíte důlkovačem důlky a ty naplníte libovolnou náplní. Důlkovač je vyroben z materiálu POM C natur.
Formátování
20. 10. 2021
Nabízíme řezání plastových materiálů (formátování přířezů) dle požadavků odběratele. Řezání polyamidu a jiných plastů provádíme na naší provozovně dle časových možností včetně případné úpravy hran (ruční sražení hran). Pro stálé odběratele nabízíme možnost telefonické objednávky požadovaného formátu předem. Stačí pouze zavolat do provozní kanceláře a formátování provedeme před vaším příjezdem.
Tvarové výrobky z materiálu PTFE natur
12. 10. 2021
PTFE natur Nejčastěji používaný zástupce rodiny fluoropolymerů. Vyniká vysokou chemickou odolností ve spojení s širokým rozmezím pracovních teplot (-260 až +260°C), malou zápalností a nízkým vývinem kouře při hoření. PTFE má i dobrou otěruvzdornost. Má vynikající elektroizolační vlastnosti i při vysokých kmitočtech. V přírodní barvě je bílý, na omak mastný, pružný s dobrou rázovou pevností. Vyznačuje se vysokou molekulovou hmotností a obsahuje pouze atomy uhlíku a fluoru s vysokou pevností vazby, což určuje jeho charakteristické vlastnosti: schopnost pracovat v širokém rozpětí teplot (-200°C až +260°C) výborné dielektrické vlastnosti vynikající chemická odolnost vynikající těsnící schopnosti nízká odolnost proti otěru výborné kluzné vlastnosti téměř nulová nasákavost odolnost proti stárnutí
Tvarové výrobky z materiálu PA6G natur
22. 06. 2021
Tvarové výrobky z materiálu PA6G natur. Polyamid PA6 představuje kombinaci mechanické tuhosti, pevnosti, schopnosti tlumení a odolnosti vůči opotřebení. Vlastnosti, které jsou zde uvedené, zároveň s příznivými elektroizolačními vlastnostmi a dobrou odolností proti působení chemikálií, řadí polyamid PA6 do skupiny univerzálně použitelných materiálů v oblasti konstrukce i údržby. Typické možnosti použití: Vodící kladky, řemenice Pouzdra Distanční podložky a kroužky. Ozubená kola Pojezdová kolečka. Konstrukční prvky strojů Dorazové lišty a podložky různého určení
Meteriál PEEK skladem
31. 03. 2021
Materiál PEEK Termoplast s vysokou odolností vůči teplotě, může být nepřetržitě používán až do +260°C, v horké vodě i páře. Splňuje výborné mechanické vlastnosti při vysokých teplotách i kryogenních podmínkách. Výborná chemická a tepelná odolnost Odolnost proti tlaku, korozi a opotřebení Lehký a rozměrově stálý materiál Fyziologicky nezávadný, bez údržbový
Materiál PUR
26. 02. 2021
PUR se vyznačuje vysokou odolností proti opotřebení, dobrou nosností a dlouhou životností. Desky mají více forem. Od pružné elastické, připomínající gumu, až po tvrdý neohebný materiál. Jeho tvrdost se značí ve stupnici tvrdosti Shore A. Dostupné typy jsou 70, 80 a 90° Shore A. Měkčí typy mají výbornou odolnost proti nárazu a vibracím. Materiál lze dobře opracovávat, frézovat, řezat, vrtat a měkčí desky i krájet. Materiál PUR se využívá např. na výplně jímek, výstelky nádob v průmyslu, stěrky, podložky, transportní válečky apod. Je dostupný jak v deskách, tak v tyčích. Používá se tak na potah pojezdových koleček.
POM C modrý
26. 01. 2021
POM-C je díky své vysoké pevnosti, tvarové stálosti, velmi nízkým adhézním silám velmi dobrý kluzný plast s nízkým opotřebením. POM-C má velmi nízkou nasákavost. Velikou výhodou POM-C je jeho velmi dobrá třísková obrobitelnost s tvořením krátkých třísek. Nejčastěji se využívá pro konstrukční díly v potravinářském průmyslu, jelikož má atest pro přímý styk s potravinami. Velmi nízká nasákavost, vysoká pevnost v tahu a rázová houževnatost, tepelná a chemická odolnost, zdravotně nezávadný. Nabízíme možnost formátování materiálu POM-C. MOŽNÉ POUŽITÍ Ložiska, pístní kroužky, těsnění, kluzné prvky, vodící dílce, cívková tělíska, prvky čerpadel, ozubená kola.
Rolna – PA6 G natur
24. 11. 2020
Rolna z materiálu PA6G natur. Materiál PA 6 je plast s pozoruhodnou pevností, houževnatostí a tvrdostí. Tento typ materiálu poskytuje velmi dobré kluzné vlastnosti, vysokou odolnost proti otěru, dobrou chemickou stálost proti organickým rozpouštědlům, olejům a palivům. PA 6 je houževnatě tvrdý a disponuje dobrou tlumící schopností. Desky a tyče dodáváme standardně v barvě bílé a černé. Polyamid-6 použijete v dopravě, strojírenství, stavebnictví a zemědělství: převodová kola, různé vložky, těsnění, kladky, válce, kolečka, obrubníky.
Tvarové výrobky
30. 09. 2020
Tvarové výrobky na míru z různých materiálů. PA 6 G natur, PA 6 G HR černý, POM C, PUR. Materiál PA 6 je plast s pozoruhodnou pevností, houževnatostí a tvrdostí. Tento typ materiálu poskytuje velmi dobré kluzné vlastnosti, vysokou odolnost proti otěru, dobrou chemickou stálost proti organickým rozpouštědlům, olejům a palivům.