+420 318 635 677 tenart@tenart.cz

Novinky

Ochranné lišty PE
08. 04. 2024
Hledáte odolné a elegantní řešení pro ochranu vašich stěn? Nástěnné a protinárazové lišty z materiálu PE natur  jsou perfektní volbou pro širokou škálu aplikací. Vyrobené z vysoce kvalitních plastů, tyto lišty spolehlivě ochrání vaše stěny, dveřní zárubně, regály, pulty a další namáhané plochy před poškozením. Výhody lišt PE natur: Extrémně nárazuvzdorné: Odolné proti nárazům a oděru, ideální pro exponované oblasti s vysokým provozem.. Nenáročná údržba: Snadno se čistí a odolávají běžným čisticím prostředkům. Odolnost proti nízkým teplotám: Vhodné pro použití v chladírnách a mrazírnách (až do -50 °C). Vhodnost pro potraviny: Materiál splňuje FDA pro kontakt s potravinami. Nehořlavost: Zvyšují bezpečnost vašeho interiéru.
POM C - nejprodávanější materiál
02. 02. 2024
POM C - vysoce pevný plast s dobrou odolností vůči opotřebení Technický plast s vynikajícími mechanickými vlastnostmi, které mu umožňují široké uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu. Mezi jeho hlavní přednosti patří: Vysoká pevnost a tuhost - POM C je velmi pevný a tuhý plast, který má vysokou odolnost vůči mechanickému namáhání. Dobře odolává opotřebení - POM C má dobrou odolnost vůči opotřebení, což jej činí vhodným pro aplikace, kde je vyžadována vysoká životnost. Je odolný vůči vlhkosti a chemikáliím - POM C je odolný vůči vlhkosti a řadě chemikálií, což jej činí vhodným pro použití v náročných podmínkách. Je netoxický a zdravotně nezávadný - POM C je netoxický a zdravotně nezávadný, což jej činí vhodným pro použití v potravinářském průmyslu a v aplikacích, které přicházejí do styku s lidským tělem. Použití materiálu POM C POM C je široce používán v mnoha odvětvích průmyslu, včetně: Průmyslového strojírenství - POM C se používá k výrobě součástí průmyslových strojů a zařízení, které vyžadují vysokou pevnost a odolnost vůči opotřebení, například součástí převodovek, čerpadel a šnekových dopravníků. Automobilového průmyslu - POM C se používá k výrobě automobilových dílů, které vyžadují vysokou pevnost a odolnost vůči vlhkosti a chemikáliím, například součástí spojek, brzdových systémů a těsnění. Elektrotechniky - POM C se používá k výrobě elektrických a elektronických komponent, které vyžadují vysokou pevnost a odolnost vůči vlhkosti, například součástí kontaktů, ložisek a spojek. Potravinářského průmyslu - POM C se používá k výrobě potravinářských strojů a zařízení, které přicházejí do styku s potravinami, například součástí mlýnů, lisů a dopravníků.
Materiál PEEK
01. 02. 2024
PEEK - vysoce výkonný plast s širokým využitím Technický plast s vynikajícími vlastnostmi, které mu umožňují široké uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu. Mezi jeho hlavní přednosti patří: Vysoká pevnost a tuhost - PEEK je jedním z nejpevnějších a nejtužších plastů, které jsou v současné době dostupné. Tato vlastnost jej předurčuje pro použití v aplikacích, kde je vyžadována vysoká odolnost vůči mechanickému namáhání. Vysoká tepelná odolnost - PEEK má teplotní odolnost až do 260 °C. Tato vlastnost jej umožňuje použít v aplikacích, kde je vyžadována vysoká teplotní stabilita, například v leteckém průmyslu nebo v chemickém průmyslu. Chemická odolnost - PEEK je odolný vůči široké škále chemikálií, včetně kyselin, zásad a rozpouštědel. Tato vlastnost jej předurčuje pro použití v aplikacích, kde je vyžadována vysoká odolnost vůči chemickým vlivům. Odolnost vůči radiaci - PEEK je odolný vůči radiaci, což jej činí vhodným pro použití v aplikacích, kde je vyžadována vysoká odolnost vůči záření, například v jaderném průmyslu. Biokompatibilita - PEEK je biokompatibilní, což jej činí vhodným pro použití v aplikacích, které přicházejí do styku s lidským tělem, například v medicíně nebo v potravinářském průmyslu. Použití materiálu PEEK PEEK je široce používán v mnoha odvětvích průmyslu, včetně: Leteckého průmyslu - PEEK se používá k výrobě leteckých dílů, které vyžadují vysokou pevnost, tuhost a tepelnou odolnost, například součástí motorů, podvozků a trupů letadel. Chemického průmyslu - PEEK se používá k výrobě chemických nádob a zařízení, která jsou vystavena působení agresivních chemikálií. Medicínského průmyslu - PEEK se používá k výrobě zdravotnických implantátů, například kloubních náhrad, stentů a katetrů. Automobilového průmyslu - PEEK se používá k výrobě automobilových dílů, které vyžadují vysokou odolnost vůči mechanickému namáhání a teplotním změnám, například součástí motorů, převodovek a brzdových systémů. Elektrotechnického průmyslu - PEEK se používá k výrobě elektrických a elektronických komponent, které vyžadují vysokou odolnost vůči vlhkosti a chemikáliím.
Materiál PA6G natur
01. 02. 2024
Mezi naše nejprodávanější materiály patří PA6G.   Díky svým vlastnostem, jako jsou vysoká pevnost, tuhost, tvrdost a odolnost vůči opotřebení, je vhodný pro širokou škálu aplikací.  V oblasti konstrukčních plastů je PA6G je nejprodávanějším materiálem. Zde jsou některé z výhod PA6G: Vysoká pevnost a tuhost: PA6G je velmi pevný a tuhý materiál, který je schopen odolat vysokým zatížení. Tvrdost: PA6G je tvrdý materiál, který je odolný proti poškrábání a opotřebení. Odolnost vůči opotřebení: PA6G je odolný vůči opotřebení, což ho činí vhodným pro aplikace, kde je důležitá trvanlivost. Aplikace: PA6G se používá v široké škále aplikací, včetně: Konstrukční díly: výroba konstrukčních dílů, jako jsou ozubená kola, ložiska, spojky a další. Průmyslové vybavení: používá se pro výrobu průmyslového vybavení, jako jsou dopravníky, stroje a zařízení. Spotřební zboží: používá se pro výrobu spotřebního zboží, jako jsou hračky, nábytek a další. Pokud hledáte vysoce pevný, tuhý a odolný materiál pro své konstrukční potřeby, je PA6G skvělou volbou.
Důlkovač na koláče
25. 10. 2023
Vyrobíme důlkovač na míru.  #dulkovac #tenart#pom#technickeplasty
Polypropylen PP
06. 10. 2023
Polypropylen (PP) je termoplastický polymer ze skupiny polyolefinů, které patří mezi nejběžnější plasty, používá se v mnoha odvětvích potravinářského a textilního průmyslu a v laboratorních vybaveních. #pp #polypropylene #tvarovevyrobky #namiru #technickeplasty #tenartplasty #tenartpribram 
Materiál PET
06. 10. 2023
Materiál PET (chemické označení polyethylentereftalát) je polyester s relativně vysokou hustotou, v podobě standardních skladových polotovarů pro obrábění. PET se dodává buď jako amorfní, nebo jako semikrystalický termoplast. Pro amorfní typ polymeru PET je charakteristická vysoká transparentnost, ale horší mechanické vlastnosti, jako například síla v tahu, a rovněž podstatně horší kluzné vlastnosti. Mezi typické vlastnosti semikrystalického tereftalátu náleží tvrdost, tuhost, pevnost, vynikající kluzné vlastnosti a vysoká odolnost vůči opotřebení (v porovnání s POM ve vlhkém nebo suchém prostředí).  #pet #tenartplasty #tvarovevyrobky
Mezinárodní strojírenský veletrh 2023 - MSV Brno
06. 10. 2023
Vážení zákazníci a obchodní partneři, rádi bychom Vás pozvali na stánek naší společnosti TEN ART, spol. s r.o. na nadcházejícím Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se bude konat od 10.10. do 13.10.2023 na Výstavišti v Brně. Naleznete nás v přízemí pavilonu G1/069. Těšíme se na Vaši návštěvu! #tenart #technickeplasty #vtopu
Tvarové výrobky
13. 07. 2022
Tvarové výrobky z materiálu PA6G a PVC. Dle výkresové dokumentace vyrobíme výrobek na míru, stačí i nákres od ruky a rozměry.
PEEK kroužky
14. 06. 2022
PEEK (polyetereterketon) je částečně krystalický, termoplastický vysoce odolný materiál a vyznačuje se především svými velmi dobrými mechanickými vlastnostmi a vynikající rozměrovou stálostí i při vysokých trvalých procesních teplotách až 250 °C. Plast PEEK se vzhledem ke svým vlastnostem hodí pro široké spektrum použití s nejnáročnějšími podmínkami použití.
Včelí úly – materiál POM C a PVC
31. 05. 2022
Vyzkoušeno za vás! Materiál PVC šedý S.5mm a POM C natur s.3mm použitý na včelí úly. Oba materiály se dobře obráběly. PVC šedé Jedná se o třetí nejčastěji používaný termoplast. PVC se vyznačuje dobrými mechanickými vlastnostmi a výbornou chemickou odolností proti kyselinám i zásadám společně s dobrými elektroizolačními vlastnostmi. PVC je samozhášivé a vodou nenasákavé. POM C Tento materiál je kopolymer acetalu. Vedle standardní bílé a černé barvy, je k dispozici mnoho dalších barev, které všechny splňují atest FDA pro styk s potravinami. Tento materiál je vysoce odolný vůči hydrolýze, silným zásadám a tepelně-oxidační degradaci. #pvc#pom#tenart#technickeplasty#vyzkousenozavas#vceliuly
Důlkovač na koláče
13. 02. 2022
Pomocí důlkovače vytvoříte důlky na náplň v přípravě kynutých malých koláčků a koláčů. Po vykynutí koláčů vytlačíte důlkovačem důlky a ty naplníte libovolnou náplní. Důlkovač je vyroben z materiálu POM C natur.